Pressiteade: Euroopa muinsuskaitsepäevad Eestis toimuvad 6.-12.septembrini

01. sept,      
Euroopa muinsuskaitsepäevad, mis tänavu kestavad 6. – 12. septembrini, keskenduvad Eestis teemale „Vabatahtlikud muinsuskaitsjad“.

Euroopa muinsuskaitsepäevade raames saab osaleda heakorratalgutel Saadjärve ja Roela linnamägedel, Narva vangilaagri kalmistul ja Saaremaal nn. Stebeli patarei komandopunktis. Lisaks on võimalik osa võtta ringsõidust Tallinna idapoolsele tagamaale, kuulata ettekannet Eesti osalemisest UNESCO maailmapärandi komitee töös ja vaadata fotonäitust „Kadriorg läbi aegade“. Külastajaid ootavad arvukad eraalgatusel rajatud muuseumid ja väljapanekud.

 

Tänavused Euroopa muinsuskaitsepäevad Eestis juhivad tähelepanu nendele inimestele ja seltsidele ning organisatsioonidele, kes vabatahtlikena aitavad kaasa Eesti ajaloo- ja kultuuriväärtuste hoidmisele ning kaitsmisele. Eesti ajaloo- ja kultuuripärandi olukord sõltub paljuski nendest inimestest, kes oma aega ja energiat rõõmuga Eesti mälestiste ja muististe eest hoolitsemisele pühendavad – vabatahtlike algatusel ja survel on päästetud nii mõnigi väärt hoone ja paikkond.

 

Euroopa muinsuskaitsepäevi Eestis korraldab Eesti MuinsuskaitseSelts koostöös kodanikeühenduste, riigiasutuste ja omavalitsustega. Eesti Muinsuskaitse Selts on üks vanemaid järjepidevalt tegutsevaid kodanikeühendusi Eestis. Eesti Muinsuskaitse Seltsi liikmete eesmärgiks on hea seista selle eest, et peetaks korras kõike, mis hoiab alles meie mälu ja ajalugu – ajaloolisi mälestusmärke, traditsioonilisi elupiirkondi linnas ja maal, villa- ja vesiveskeid, külakalmistuid.

 

Eesti tähistab koos 49 Euroopa riigiga Euroopa muinsuskaitsepäevi alates 1993. aastast. Euroopa muinsuskaitsepäevad toimuvad sel sügisel 25. korda, nende veerandsaja aasta jooksul on kümned miljonid inimesed üle Euroopa saanud osa kultuuripärandit tutvustavatest ekskursioonidest, külastanud „suletud“ mälestisi, vaadanud tasuta näituseid ja võtnud osa erinevatest kultuuripärandi säilitamisele pühendatud seminaridest ja loengutest.

 

Lisainfo:

Helle Solnask

Eesti Muinsuskaitse Selts

505 1781

helle@muinsuskaitse.ee

 

Info Euroopa muinsuskaitsepäevade kohta, kava ja kutse muinsuskaitsepäevade avamisele Eesti Muinsuskaitseseltsi kodulehel: http://www.muinsuskaitse.ee

 

Manuses on Euroopa muinsuskaitsepäevade kava.

 

 

Teate edastas:

 

Mailis Meesak

Avalike ja välissuhete nõunik

Muinsuskaitseamet

640 3017; 5348 8841

mailis.meesak@muinas.ee

<