GPS seadme abil kultuurimälestisteni

Kultuuriministeerium ja Muinsuskaitseamet on koostöös AS Regioga välja töötanud huviväärsuste asukohapunktide failid auto-GPS ja käsi-GPS seadmetele. Saadaval on ka samade andmetega eraldi kaardikiht Garmini seadmetele, mida on võimalik kasutada teatrite, raamatukogude ja kultuurimälestiste juurde jõudmiseks Eestis.


Tasuta alla laadimiseks:

Kolm võimalust:


1. Tavaline GPS seade

- teatrite, raamatukogude ja muinsuskaitseobjektide info punktidena, mida  saab kasutada enamiku tootjate poolt pakutavates GPS seadmetes. Kuna temaatilisi huvipunkte on rohkem, kui seadmesse mahub, siis peab kasutaja tegema nende hulgast valiku. Allalaadimiseks: IMG-failid


2. Garmini GPS seade

Eestis kõige enam levinud Garmini GPS seadmetele saab laadida teatrite, raamatukogude ja muinsuskaitseobjektide kaardikihi, kus on lisaks huvipunktidele ka joonobjekte. Kaardikihi puhul pole objektide arv piiratud.

Garmini toodetud GPS seadmete puhul saab kultuurimälestiste ja kultuuriasutuste infot kasutada koos seadmes olevate detailkaartidega ja tehase poolt salvestatud aluskaardiga. Mälestiste hulgast saab teostada otsingut mälestise registrinumbri ja lühinime järgi. Mälestised on jaotatud eri värvi märgistusega ajaloo-, arheoloogia -ja ehitusmälestisteks. Allalaadimiseks:  GPX-failid


3. TomTom seade

TomTom seadmete puhul jääb piiravaks teguriks asjaolu, et iga kasutaja teeb ettevalmistatud failist oma valiku, niipalju kui seadmesse saab punkte laadida ja siis kasutab neid.

Valmistatud TomTom formaadis kiht huvipunktidest. Allalaadimiseks: TomTomi kaardikiht.